Hakkimizda


3 Mayıs 1987 yılında Konya’da Mevlânâ’nın yanı başında filizlenen Gözyaşı; “Gözyaşı Dergisi” ile başladığı yolculuğunu kendine has görselliği ve sunumu olan“Gözyaşı Geceleri” ile Türkiye ve Avrupa’da üç binin üzerinde gösterisi ile sahnelere taşımış ve “Gözyaşı FM” ile radyoculukta yeni bir çığır açmıştır.


Gözyaşı, Türkiye ve Avrupa’da 200 sinemada vizyona giren “Bendeyar” filmi ile beyaz perdeye de imzasını atmıştır. Gözyaşı’nın mimarı Haşim AKTEN, yazdığı “kitaplar ve romanlar” ile de kalplere sevgi tohumlarını ekmeyi başarmıştır.

Basın hayatında, sahnelerde ve mikrofonlarda Mevlânâ’nın o sımsıcak hayata bakışını insanlara anlatmaya çalışan Gözyaşı; insanlığın içine düştüğü buhranlardan kurtulmasının tek çaresi olarak kainatı sevgiyle bezeyip yaratan Allah’ın kullarına Mevlânâcâ; “Ey Allah’ın kulları aşık olun kurtulun” mesajını görmektedir. İnsanı Allah’ın yarattığı en şerefli bir varlık olarak gören İslam’ın terörle anıldığı asrımızda öncelikle İslam toplumunu Mevlânâ’nın o cazip dünyasına davet ederek, Yüce Rabbimize en saf, en temiz duygularla  kulluk edebilmenin şifrelerini “sanat” ile yansıtmak, İnsan olmadan İslam olunamayacağı temel düsturu ile inansın, inanmasın hiçbir insanın kalbini kırmadan mesajlarını verebilmek... İşte! Biz buyuz. Cennet’e giden yolda İbrahim’e su taşıyan karınca misali, “Kimse Ateşte Yanmasın”  sloganıyla yüreklere dokunmak içindir çabamız. Hiçbir gruba ve partiye ait değiliz ama Allah’a ve onun kullarını seven herkesin hizmetkârıyız. “Bir insanı öldürmek tüm insanları öldürmektir”,“Aldatan bizden değildir”  İnancıyla dini, ırkı ve dili ne olursa olsun insana zulmeden herkesten, akrabamız olsa bile uzağız. “Tebessüm sadakadır” diyen muhteşem inancımızın ölçüsüyle; inansın, inanmasın tüm insanlığa iyilik yapan herkesi, dünyanın öbür ucunda olsa bile kendimize yakın hissederiz.


Bakmayın kocaman hülyalarımıza. Biz sadece kendi çapında küçük bir sanat kuruluşuyuz. Buyurun Mevlânâ’nın aşk sofrasına..

HAKKIMIZDA
yapım Sehzadefilm.com
İLETİŞİM ANA SAYFA